home o nas WBP księgozbiór archiwum regulamin katalog online galeria kontakt linki
Wojewódzka Biblioteka
Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
tel. 77 47 47 085

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek 10.00-18.00
wtorek 10.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-18.00

KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2022/2023

Kurs w roku akademickim 2022/23 rozpoczynamy 3 października. Cena już od 660 zł za 60 lekcji. O szczegóły proszę pytać: tel. 77 47 47 085. Planujemy zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania: od podstawowego do zaawansowanego. Zajęcia standardowe będą odbywały się w godzinach popołudniowych w bibliotece (w razie konieczności w formie zdalnej).
Prosimy indywidualnie umawiać się na termin rozmowy kwalifikacyjnej.
Tel. 77 47 47 085.

Zachęcamy do skorzystania z naszych testów poziomujących, które pomogą ustalić poziom znajomości języka niemieckiego:

Zapisy na kursy języka niemieckiego w Bibliotece Austriackiej

Dlaczego warto wybrać kurs w Bibliotece Austriackiej?
Uczymy języka niemieckiego od 1998 r. na kursach organizowanych w przyjaznej atmosferze. Organizujemy dla uczestników kursów wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Wypożyczamy podręczniki i polecamy do wypożyczenia dodatkowe książki i zbiory multimedialne w języku niemieckim do samokształcenia.

Oferujemy:
kursy języka niemieckiego ogólnego
dla młodzieży i dorosłych od poziomu podstawowego do zaawansowanego (A1-C1). Poziom kursu staramy się dostosowywać do poziomu uczestników. Kursy standardowe trwają od października do czerwca. Oferujemy semestr kursu (60 godzin lekcyjnych) już od 660 zł.

Szczegóły CENNIK

(wkrótce uzupełniony zostanie wpis)

Kształcimy umiejętności językowe kompleksowo: mówienie, pisanie, rozumienie tekstu pisanego i słuchanego, nie unikając gramatyki. Jednak największy nacisk kładziemy na mówienie i rozumienie języka. Na spotkaniach mówi się głównie po niemiecku i trochę po ... austriacku.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach (od 8 do 14 uczestników) przez kompetentnych i doświadczonych lektorów w salach z dostępem do Internetu bezprzewodowego, wyposażonych w niezbędny sprzęt.
W przypadku braku możliwości realizacji kursów w grupach ze względu na sytuację epidemiczną lub inne nieprzewidziane okoliczności kurs realizowany będzie w formie online.

Zapraszamy do skorzystania z oferty kursów firmy i instytucje. Chętnie dostosujemy poziom kursów i terminy spotkań do zapotrzebowania uczestników kursu. Zainteresowane podmioty prosimy o kontakt. Wypożyczamy podręczniki i materiały uzupełniające do nauki języka niemieckiego. Udzielamy konsultacji, zachęcamy i przygotowujemy do samokształcenia po zakończeniu nauki na kursach.

UWAGA!
Kursy w semestrze zimowych 2022/23 będą odbywać się w niewielkich grupach od 3 października w bibliotece, a w przypadku braku takiej możliwości, w sprawdzonej formie online.

Zgłoszenia:
Początkujący oraz kursanci, którzy kontynuują naukę, mogą zapisać się na kurs: poprzez formularz online, mailem, telefonicznie lub osobiście w Bibliotece Austriackiej.
Kwalifikacja na poszczególne poziomy osób, które wcześniej już uczyły się języka niemieckiego w innej szkole odbywa się na podstawie bezpłatnej rozmowy kwalifikacyjnej lub testu. Jeśli uczestnik chce sprawdzić swój poziom już w trakcie trwania kursu może wziąć udział w 1 lekcji próbnej. Kurs jest otwierany dopiero w przypadku wpłynięcia zgłoszeń od minimalnej liczby uczestników.
Umowa: pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem zawierana jest umowa.

Płatność za kurs:
gotówka, karta oraz przelew. Możliwość płatności w ratach. Wpłaty za kurs należy dokonać w ciągu 5 dni od dnia rozpoczęcia kursu.

Dane do przelewu
nr konta : Santander Bank Polska SA 62 1090 2138 0000 0005 5600 0447
Właściciel rachunku:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu Ul. Piastowska 18-20, 45-081 Opole

Proszę podać w tytule płatności odpowiednio:
Kurs języka niemieckiego oraz za jaki okres (np. I rata lub I semestr)

Faktury na firmę:
Jeśli będą Państwo potrzebowali faktury na firmę, prosimy o zgłoszenie tej informacji przy zgłoszeniu. Jeśli płatności dokonuje firma/pracodawca prosimy o przekazanie danych firmy- płatnika. Faktura zostanie wystawiona po dokonaniu płatności i przekazana lub przesłana drogą elektroniczną.

Ochrona danych osobowych:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu jako usługodawca kursów językowych jest administratorem danych osobowych uczestników kursów i egzaminów w znaczeniu Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) UE oraz ustawy o ochronie danych osobowych.

Druk umowy do pobrania:
Umowa kurs 2021/21

Uczysz się języka niemieckiego samodzielnie? Poproś bibliotekarza o poradę!

Uczysz się lub planujesz rozpocząć naukę języka niemieckiego? A może przygotowujesz się do egzaminu z tego języka?
SPONSORZY
PARTNERZY
ODWIEDŹ STRONY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Biblioteka Austriacka w Opolu
Plac Piłsudskiego 5, 45-706 Opole
tel.: 77 47 47 085
E-mail: ba@wbp.opole.pl