Jak czytać Kafkę współcześnie - spotkanie o twórczości Franza Kafki z prof. Łukaszem Musiałem

Zapraszamy 11.03.24 (poniedziałek) o godz. 17.00 do czytelni WBP w Opolu (ul. Piastowska 18) na spotkanie o twórczości Franza Kafki z prof. Łukaszem Musiałem (UAM). Przez wieczór poprowadzi dr Małgorzata Jokiel (UO). Spotkanie zorganizowano z okazji 100. rocznicy śmierci Franza Kafki) przy wsparciu Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Twórczość Franza Kafki niezmiennie fascynuje i niepokoi zarazem. Urodzony i prawie całe życie związany z Pragą, należącą wówczas do monarchii austro-węgierskiej, tworzący po niemiecku pisarz pochodzenia żydowskiego, jest ciągle nie tylko inspiracją dla badaczy z różnych dziedzin i artystów, lecz także, a może przede wszystkim, dla czytelników, którzy wciąż znajdują w jego prozie nowe dla siebie treści.
   Przypadająca w 2024 roku setna rocznica śmierci Franza Kafki jest okazją do tego, by pokazać postać i twórczość autora w nowym świetle. O tym, jak czytać Kafkę współcześnie, opowie znakomity znawca i tłumacz dzieł Kafki, Łukasz Musiał, profesor zwyczajny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a rozmowę poprowadzi dr Małgorzata Jokiel z Uniwersytetu Opolskiego.

Towarzysząco: Wystawa „Komplett Kafka” / „Cały ten Kafka” - wystawa plakatów Nicolasa Mahlera.
(Opublikowano 2024-02-20 16:49:00)