Wykład „Redefiniowalność i falsyfikowalność pojęć a kondycja prawdy”

21.03.2024 dr Edward Wąsiewicz – Konsul Honorowy Republiki Austrii we Wrocławiu, laureat nagrody Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola wygłosi wykład pt.„Redefiniowalność i falsyfikowalność pojęć a kondycja prawdy”

„Wykład jest próbą zidentyfikowania procederu coraz powszechniejszego nadawania odmiennych znaczeń słowom, wydawałoby się, dobrze znanym i rozumianym; koncentruje się przyczynkowo "jedynie" na relacjach polsko-niemieckich z pozycji obserwatora/świadka czasu i w żadnym razie nie pretenduje do bycia syntezą czegokolwiek."

dr Edward Wąsiewicz - Konsul Honorowy Republiki Austrii we Wrocławiu
Edward Wąsiewicz, dr nauk przyrodniczych Freie Universität Berlin (West), mgr inż. elektroniki Politechniki Wrocławskiej, przedsiębiorca, manager, inwestor, nauczyciel akademicki, mediator i negocjator gospodarczy, członek i ekspert wielu gremiów – m.in. Rady Polityki Naukowej (Rada Nauki) w latach 2011-2014 jedyny reprezentant przedsiębiorców; były członek zarządu i prezes wielu spółek prawa handlowego polskich i zagranicznych, fundacji i stowarzyszeń polskich i zagranicznych – m.in. MENSA in Deutschland e.V., Ernst-Reuter-Gessellschaft e.V., Stowarzyszenia Mediacji Gospodarczej, European Network of Mediation, członek Rady Uczelni Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Ojciec córki – psychologa/ certyfikowanego psychoterapeuty, wielokrotnej mistrzyni Polski i Niemiec w jeździectwie w stylu western oraz syna – lekarza w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej; czynny pasjonat general aviation.

21.03.2024, godz.13:00 - Uniwersytet Opolski, pl. Kopernika 11A
W ramach „Złota Seria Wykładów Otwartych” Uniwersytetu Opolskiego oraz 24. Wiosny Austriackiej
(Opublikowano 2024-02-20 16:52:00)