Rhea Krcmarova - spotkanie autorskie

Zapraszamy 18 marca 2024 na spotkane autorskie z Rheą Krčmářová. Autorka i artystka tekstów transmedialnych, Rhea Krčmářová urodziła się w Pradze, a dorastała w Wiedniu i okolicach. Studiowała teatrologię, śpiew, aktorstwo i public relations. Jest absolwentką Instytutu Sztuk Językowych Uniwersytetu Sztuk Stosowanych w Wiedniu. Niezależna autorka Rhea Krcmárová mieszka w Wiedniu.
Rhea Krcmarova (fot. Elodie Grethen)
W 2014 roku ukazała się jej debiutancka powieść Venus in echt, a w 2018 zbiór opowiadań Böhmen ist der Ozean. Jesienią 2023 roku opublikowano powieść Monstrosa (Kremayr und Scheriau) oraz dramat InTrance(Danubien). W tym roku planowany jest jej debiut poetycki Tagebruch/Instant. Autorka pracuje obecnie nad trzecią powieścią o roboczym tytule Dorf Unter Wasser.

18 marca 2024, godz.12:00 – Uniwersytet Opolski - Germanistyka Opolska – Biblioteka Katedr Języka Niemieckiego i Literatury Niemieckojęzycznej, pl. Staszica 1
Lesung - Spotkane autorskie
Rhea Krčmářová https://rhea-krcmarova.com/
Prowadzenie: dr hab. Gabriela Jelitto-Piechulik, prof. UO
We współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie i Uniwersytetem Opolskim
w ramach 24. Wiosny Austriackiej i Tygodnia Germanistyki Opolskiej, Austriacki Dzień Czytania.

(Opublikowano 2024-02-20 16:50:00)